31 Mart Cumartesi günü 15:36 da Terazi burcunun 10 derecesinde Mart ayında gerçekleşecek 2. Dolunayla karşı karşıyayız. Dolunay zamanları Güneş ve Ay ın karşı karşıya geldiği, Ay’ın ışığını en etkili şekilde yansıttığı, herşeyin görünür olduğu zamanlardır. Bu yüzden enerjiyi kontrol etmek kolay olmaz. İçsel huzursuzluklarımız, tansiyonlar, endişeler, başlattığımız işlerin sonuçlarını ama iyi ama kötü bir şekilde görmek dengesizlikleri arttıran bir süreçtir.

Türkiye açısından bakarsak bu Dolunay, en çok madenler, topraklar, mahsuller, toprak sahipleri, binalar, emlakçılar, sınırlar, imar, iskan ve muhalefet alanlarında oluşuyor. Ve Türkiye’nin Mars’ıyla birleşip, transit Mars ve satürn’e dik açı yapıyor. Topraklarımız ve sınırlarımızla ilgili konularda anlaşmazlıklar, agresif etkiler, çalkantılar oluşabilir. Yangınlar, doğal afetler, toprak kaymaları, depremler, patlamalar, cinayet ve kazaların artması, ordu ve donanmayla ilgili sıkıntılar, askeri alanda kayıplar, ateşli hastalıklar görülebilir.

BUGÜN DOĞANLAR

Bugün doğduysanız; hayattan beklentileriniz çok yüksek ama sizde istediklerinizi gerçekleştirecek enerji ve yetenek mevcut. Sezgileriniz ve gerektiği yerde devreye giren mantığınız hayatınız boyunca size yol gösterecek. Bu sene, özel ilişkilerinizde önemli kararlar alacaksınız.

Koç Burcu: Dolunay’da özel hayatınız, ikili ilişkilerinizde önemli duygusal kararlar almaya yatkın olacaksınız. Bu dolunayda sevdiğiniz insanın hayatındaki olaylar sizi de etkileyebilir veya özel hayatınızda hızlı duygusal kararlar alabilirsiniz. Zorlanmalara açıksınız.

Boğa Burcu: Dolunay iş ve hizmet alanlarınızda hassas olayları karşınıza getirebilir. Günlük hayatınızın ritminde hızlanmalar oluşabilir. Kendinizi ve yapacaklarınızı bu dönemde fazla zorlamanız bel ve kalça bölgesi sorunlarına, böbrek sıkıntılarına neden olabilir, sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

İkizler Burcu: Dolunay, aşkı karşınıza getirebilir. Sosyal çevrelerde bu kadar vakit geçirmeniz kalbiniz boşsa işinize yarayabilir. Sevdiğiniz varsa bu dolunayda ona ve varsa çocuğunuza daha fazla özen göstermeniz ve onların konularının üzerine eğilmeniz gerekebilir.

Yengeç Burcu: Dolunay’da aile hayatınıza daha fazla önem vermelisiniz. Aile büyüklerinizin hayatında duygusal sorunlar, gelgitler oluşabilir. Bunu tetikleyen siz de olabilirsiniz veya hiç ilginizde olmayabilir. Ev ve aile alanlarınızda ne yaşarsanız yaşayın ilginizin ailenizde olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Aslan Burcu: Bugün oluşan dolunay, yakın çevrenizde olup biten olaylara ilginizi döndürecek. Hayata geniş açıdan bakarken, küçük ve ufak tefek işleri halletmek durumunda kalacaksınız. Yine akraba veya kardeşlerinizin önemli konuları sizin hayatınızı da etkileyebilir.

Başak Burcu: Dolunayla beraber, parasal konularda, maddi alanlarda önemli duygusal konular gündeme gelebilir. Uzun zamandır beklediğiniz bir paranın gelememesi, geç gelmesi gibi durumlara da hazırlıklı olun. Parasal konularda zorlanmalar oluşabilir.

Terazi Burcu: Dolunay hayatınızda önemli kararlar almanızı sağlayacak. Fiziki görünümünüzle ilgili olarak önemli kararlar alabilir veya sağlığınıza daha fazla dikkat etmek durumunda kalabilirsiniz. Özel hayatınızdaki sıkıntılar, hayatınızda yeni kararlar almanızı da gerektirebilir.

Akrep Burcu: Terazi burcunda oluşan Dolunay kadersel etkileri karşınıza getirecek sevgili Akrepler. Bir olayın iç yüzüyle karşılaşabilir, sağlığınızda zorlanmalar altında olabilirsiniz. Tedirginliklerinizi kontrol etmeye özen gösterin, sorunlara değişik yönlerden yaklaşmaya çalışın.

Yay Burcu: Bugün oluşan Dolunay, sosyal çevrenizde, arkadaşlık ilişkilerinizde hassaslıklar, gerilimler yaşamanıza neden olacak. Harcamalarınız yüksek olduğundan bazı organizasyonlara, eventlere katılmak istemeyebilir, arkadaşlarınızla gerilimler yaşayabilirsiniz.

Oğlak Burcu: Dolunay, kariyerinizde önemli sonuçlara ulaşmanızı sağlayacak. Bir projenizde nihai bir sonuca ulaşabilir veya iş hayatınızda bazı hassas ve zorlayıcı oluşumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte aileniz ve kariyeriniz arasındaki dengeye özen gösterin.

Kova Burcu: Dolunay, seyahat, iş görüşmeleri, yurtdışı bağlantılı konularla ilgili önemli sonuçları karşınıza getirebilir. Sizinle uğraşanlar varsa bir davanın sonuçlarını bu Dolunayda alabilirsiniz. Yine bu dolunay, yüksek eğitim, akademik konularda bazı dalgalanmaları, hassaslıkları karşınıza getirebilir.

Balık Burcu: Terazi burcu Dolunayı ortak parasal alanlarınızda dengeyi sağlamanız gerektiğini gösteriyor. Bir borç veya ödeme ortaya çıkabilir. Partnerinizin para durumuyla ilgileneceksiniz. Bazı arkadaşlarınızla parasal işlerinizde sıkıntılara açık olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR