Nurgül Yeşilçay’ın üzerinde dört yıldır titizlikle çalıştığı kadın konulu eserlerinden oluşan ilk kişisel sergisi “Avrat Otu”, Ayvansaray’daki tarihi Anemas Zindanları’nda gerçekleştirilen özel bir davetle kapılarını açtı. Açılışına Ümit Boyner, Cem Boyner, Eda Kosif gibi isimlerin katıldığı sergide eserlerin satışından elde edilen gelir ÇABA Derneği’ne bağışlandı ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde değerlendirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kültür AŞ’nin destekleriyle gerçekleşen sergi, misafirlerden tam not aldı.
Onur AYDIN
İnternet sitemizde kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak ve tercihlerinizi yönetmek için Çerez Politikası, daha fazla bilgi için Aydınlatma Metni sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Sitemizi kullanarak çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz.