Doğuş Grubu'na ait mekânlarda Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine çalışmalarını sergileme olanağı sunan 'Sanata Bi Yer' projesi, Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan ev sahipliğinde gerçekleşen renkli davette öğrenciler ve sanatseverlerle buluştu.
Giriş: 25 Ocak 2017 ÇarşambaGüzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine, çalışmalarını Doğuş Grubu'na ait mekânlarda sergileme olanağı sunan ve ikinci yılına giren 'Sanata Bi Yer' projesi kapsamında resim, fotoğraf, enstalasyon, heykel, baskı-edisyon gibi farklı disiplinlerdeki 209 çalışma çok sayıda mekânda sanatseverlerle buluştu. Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, D-Marin Uluslararası Klasik Müzik Festivali, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Ana Sponsorluğu, Göbeklitepe Ana Sponsorluğu ve Ara Güler Müzesi gibi projelerle Türkiye'de kültür ve sanatın gelişiminin önemli destekçilerinden biri olan Doğuş Grubu'nun en çok dikkat çeken sosyal sorumluluk projelerinden biri olan "Sanata Bi Yer" topluma değer katma vizyonuyla 2015 yılında ortaya çıktı. İkinci yılında daha da geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen proje, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine çalışmalarını Doğuş Grubu'na ait mekânlarda sergileme ve sanatseverlerle buluşturma olanağı sunuyor. Sanata Bi Yer'in elde ettiği başarı 24 Ocak Salı günü Bomontiada'da Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan ev sahipliğinde gerçekleşen renkli davette öğrenciler ve sanatseverlerle buluştu.
Sercan KAZANCI
İnternet sitemizde kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak ve tercihlerinizi yönetmek için Çerez Politikası, daha fazla bilgi için Aydınlatma Metni sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Sitemizi kullanarak çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz.