İstanbul'da sanat zamanı

İstanbul'da sanat zamanı

Sanatla dolu günler geçiren İstanbullular, önceki akşam iki ayrı sanat etkinliğinde bir araya geldi. Sanatseverleri ağırlayan etkinlikler, sanatın birleştirici gücüyle davetlilere renkli anlar yaşattı.

Tarihi mekânda İstanbul sergisi

Klasik resmin son büyük temsilcilerinden biri sayılan Hüseyin Cahit Derman’ın 20. kişisel resim sergisi, Hüsrev Kethüda Hamamı’nda sanatseverlerle buluştu. Sanatçının tuval üzerine yağlıboya eserlerinin yer aldığı “İstanbulum” isimli kişisel resim sergisi, 18 Kasım-16 Aralık 2017 tarihleri arasında Kethüda Hamamı Beşiktaş Kültür Merkezi'nde ziyaret edilebilir. Sanatçının son dönemlerine ait 20 tablosunun yer aldığı sergiyi, doğumdan sonra ortalarda pek görünmeyen sosyetenin ünlü isimlerinden Azade Balkaner Özsoy da gezdi.

Su temalı koleksiyon

Özgün Türk camcılığını geleceğe taşımayı amaçlayan Paşabahçe, Omnia Koleksiyonu'nu 'su' temasıyla şekillendirerek yeni bir
koleksiyon hazırladı ve sanatseverlerin beğenisine sundu. Maslak’taki UNIQ İstanbul'da düzenlenen lansman gecesinde yeni
koleksiyonla ilgili konuşan markanın genel müdürü Esra Tokel, "Deniztemiz Derneği/TURMEPA ile yapılan işbirliğiyle derneğin başlattığı 'Deniz varsa, hayat var' projesine destek oluyoruz. Yeni koleksiyondan satın alınacak her ürün için derneğe bağışta bulunacağız. Bu bağışla, denizde yaşayan bitki ve hayvanların yaşamsal faaliyetlerini yavaşlatan yaklaşık 200 bin litre siyah suyun denizlere karışmasını önleme çalışmalarına destek vereceğimiz için de ayrıca mutluyuz" dedi.