Sosyetenin gözde bekarları

Sosyetenin gözde bekarları

Sosyetenin gelecekte adından en çok söz ettirecek olan kadınları onlar... Güzellikleri, zarafetleri, şıklıkları ve eğitimleriyle kendi kuşaklarındaki diğer kadınlardan bir adım önde yer alıyorlar

İş hayatlarındaki başarılarıyla da dikkat çeken ve katıldıkları her davette bütün bakışları üzerlerinde toplayan İstanbul sosyetesinin bu ‘yeni kuşak kadınları’nın ortak özelliği ise bekâr olmaları...

Azade Balkaner

İş dünyasının önde gelen isimlerinden esku bankacı Uğur Balkaner ile Tanju Moltay'ın güzel kızı Azade Balkaner sosyetenin genç kuşak temsilcilerinden. alifornia Üniversitesi'nde Uluslararası işletme, politika, ekonomi eğitimi alan Azade Balkaner, şuan bir pazarlama şirkettinde üst düzey yönetici olarak görev yapıyor.

İpek Kıraç

Başarılı iş adamı İnan Kıraç'ın kızı İpek Kıraç, Brown Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra kendi şirketleri bünyesinde faailet gösteren Sirena Marine Yat üretim'in başına geçerek iş hayatına atıldı. 1984 doğumlu olan İpek kıraç başarısıyla gözde bir iş kadını olmayı başardı.

Senem Kibar

Otomotiv Sektörünün önde gelen kurumlarından Hundai'nin patronu iş adamı Ali Kibar ve Şafak Kibar'ın kızı Senem Kibar Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş dünyasına kendi aile şirketleri olan Kibar Holding'te başladı. 1984 doğumlu olan Senem Kibar, yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığı şirketlerinde başarılı bir grafik çizmesiyle dikkat çekiyor.

Merve Çetindoğan

Demsa Holding'in sahibi olan Demet Sabancı – Cengiz Çetindoğan çiftinin büyük kızı Merve Çetindoğan 1993 doğumlu ve moda üzerine olan eğitimini New York'ta tamamlamak üzere. Kendi şirketleri Demsa'da Yönetim Kurulu Üyesi olan Merve Çetindoğan önümüzdeki aylarda tam olarak şirketteki görevinin başanı geçecek.

Melisa Tapan

Merhum iş adamı Sakıp Sabancı'nın torunu Sevil Sabancı'nın Eran Tapan ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Melisa Tapan halen eğitimine Londra da devam ediyor. 1993 doğumlu ve Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Melisa Tapan'ın eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı Holding'te görev alması bekleniyor.

Esra Eczacıbaşı

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacbaşı ile İstanbul Moden Sanat Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı'nın kızı Esra Eczacıbaşı Türkiye'den Harvard'a giden başarılı öğrenciler arasında yer alıyor. Sanat tarihi eğitimi alan Esra Eczacıbaşı, okulu bitirince annesi Oya Eczacıbaşı'nın en büyük yardımcısı oldu. 22 yaşında olan Esra Eczacıbaşı aynı zamanda kendi Holdingleri olan Eczacıbaşı'nda Yönetim Kurulu Üyesi.

Romina Hakko

Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jeff Hakko ile Carole Hakko'nun  26 yaşındaki kızı Romina Hakko cemiyet hayatının genç kuşak gözde isimlerinden. Vakko Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Romina Hakko, aynı zamanda davetlerin gözde isimleri arasında yer alıyor.  Fashion Management dalında University of the Arts Londra'dan mezun olmuş. Şu an Christofle Türkiye'nin marka müdürlüğü görevini üstleniyor.

Pia Hakko

Vakko Holding ve Power Group Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko'nun boşandığı eşi Bettina Machler'den dünyaya gelen kızlarından Pia Hakko, babasının yolunda ilerliyor. Pia Hakko, halen Londra’da St. Martin’s Üniversitesi’nde moda tasarımı dalında eğitim alıyor ve zaman buldukça da Türkiye'ye gelerek şirketlerinde staj yaparak iş hayatına alışmaya çalışıyor.

Hilal Kosif

Kosifler Otomotiv'in patronu Hasan Kosif ile Meral Kosif'in kızları Hilal Kosif başarılı ve gözde bir iş kadını. 1978 doğumlu olan Hilal Kosif Leeds Üniversitesi'nde İşletme ve yöneticilik eğitimi aldıktan sonra Kosifler Otomotiv'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaya başladı ve halende bu görevini sürdürüyor.

Pelin AKIN

2010 yılında İngiltere’de Surrey Üniversitesi İspanyolca İşletme Bölümü’nden mezun olan Pelin Akın, Türkiye’ye döndükten sonra TAV Havalimanları bünyesinde çalışmaya başlayarak geleceğin yöneticisi olarak yetiştirilmek üzere MT Programına alındı. Farklı departmanlarda farklı iş süreçlerinin içinde bulunan Pelin Akın sırasıyla İnsan Kaynakları, Proje Finansmanı, Bütçe, Muhasebe Departmanlarında görev yaptıktan sonra Yatırımcı İlişkileri ve İç Denetim Bölümlerinde çalıştı. Bunun yanı sıra 1999 yılında Hamdi Akın önderliğinde kurulan TİKAV (Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı)’da Mütevelli Heyet Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif çalışmalarda bulunmaktadır.London School of Economics’de kurulan Çağdaş Türkiye Araştırmalar Kürsüsü’nde ise Danışma Kurulu Daimi Üyeliği ile Akfen’i temsil ederek 2010 yılından beri kürsü başkanlığını yürütmektedir. GYİAD üyesi olan Pelin Akin, Akfen Holding’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.