Cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden Mehmet Berker'in eski eşi Cherie Davet Organizasyon firmasının sahibi iş kadını Aslı Kuseyrioğlu işine olan tutkusuyla biliniyor. İlk evliliğinden 2 çocuk sahibi olmasına rağmen düzgün fiziği ve fit görünümüyle dikkat çeken Aslı Kuseyrioğlu HT Kulüp Yazı işleri Müdürü'müz Reşit ÖZET'in sorularını yanıtladı.
Röportaj: Reşit ÖZET


Fotoğraflar: Gürkan Kurt


Biraz eskiye öğrencilik yıllarınıza gidelim, ve sizi tanıyalım?
İlkokul unutamayacağım anılarla ve kendime güvenimin ve kişiliğimin sağlam temellere oturduğu İskenderun'da geçti. Daha sonra sırasıyla Ankara Pierre Loti İsviçre'de Fribourg ve Dame De Sion olmak üzere Fransız eğitimi şeklinde devam etti yine İsviçre'de aldığım bilgisayar eğitimi formasyonumu şekillendirdi.
Eğitiminizi tamamladıktan sonra ilk iş hayatı deneniyiminiz nasıl başladı?

Genç yaşta Mehmet Berker ile evlenip çocuk sahibi olmam nedeniyle uzun bir süre çalışmayıp, emeğimi dikkatimi aile ve çocuklarıma verdim.
Cherie düğün, davet organizasyon işine nasıl başladınız?
Tesadüfler sonucunda birikimim ve tecrübelerimin bir araya gelmesi bu keyifli bir o kadar da sorumluluk isteyen işime başlamama neden oldu.2012 yaz düğünlerinde neler ön plana çıkacak?
Her zamanki gibi yine çiçek ve bol mum olacak.
Hayalinizdeki düğün nasıl olmalı?
Uçuş uçuş pastel renklerin cümbüşü ama sakin doğayla iç içe olan bir mekan.
Hayalini kurduğunuz mesleğimi yapıyorsunuz? Yoksa çocukken hayal ettiğiniz bir meslek var mıydı?
Açıkçası hayal ettiğim meslek gibi görmüyorum yaptığım işi... Daha doğrusu işim görsellik ve detaycılık gerektiren bir meslek ve bütün bunlar benim doğamda olan özellikler dolayısıyla profesyonellikle birleşince başarı daha kalıcı iş çok daha keyifli oluyor diye düşünüyorum.
İş adamı Mehmet Berker ile evlendiniz, boşandınız ve bu evlilikten 2 çocuğunuz var sanırım?
Evet Mehmet Bey'le evlendikten sonra iki çocuğumuz oldu ve sonrasında boşandık.
Çocuklarınızdan bahseder misiniz? Sık sık Londra'ya gidiyorsunuz...

Yaman ve Yasemin her zaman her daim gurur kaynağım oldular. Allah'a şükür hayırlı evlatlar. İkisi de yurtdışında üniversite eğitimlerini görüyorlar. Kızımın Londra'da olması dolayısıyla arada bir ona destek olmak yoğun eğitiminde az da olsa katkıda bulunmak amacıyla yanına gidiyorum.Bir kadını şık yapan faktörler sizce neler?
Temiz, sade, yalın kadının, her zaman şık olduğunu düşünüyorum.
Modayı takip edermisiniz? Kendi giyim tarzınızı nasıl tanımlarsınız?
Pek moda takipçisi değilim özeniyorum ama kendi tarzımın dışına da çıkamıyorum. Genelde pastel toprak renkler tercihim.
Sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor musunuz?
Elimden geldiği kadar vakıflara destek olmamın yanında çok keyif aldığım ve faydasına çok inandığım bazı çocukların eğitimlerine destek oluyorum.
Son zamanlarda ülkemizde ön plana çıkan Fashion Week Moda haftalarıyla ilgili yorumlarınız neler?
Maalesef yurtdışında olmam nedeniyle hiçbir etkınliğe katılamadım ama meşakatlı çalışmanın içinde olan herkesin hakkını vermek gerek ülke adına bu konuda da başarılı bir şekilde süper bir iş çıkarıldığına inanıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR