Türkiye Alzheimer Derneği, evde yatan hastalarına bakımlarını profesyonel olarak üstlenebilecek hasta bakıcı yetiştirebilmek için yardım organizasyonlarına devam ediyor.
Giriş: 10 Mayıs 2013 CumaTürkiye Alzheimer Derneği, evde yatan Alzheimer’lı hastaların bakımlarını profesyonel olarak üstlenebilecek hastabakıcı yetiştirebilmek için ‘3 Kadın ve 3 Mes-lek’ konulu yardım yemeği düzenledi. Dernek üyeleri ve İstanbul cemiyet hayatının tanınmış kadınlarının da katılımıyla Nişantaşı Park Şamdan Restaurant’ta gerçekleşen öğle yemeği davetine, birbirinden değerli sinema sanatçıları da destek verdi. Türkiye Alzheimer Derneği adına proje sorumlusu olarak Şule Argüder’in ev sahipliğinde gerçekleşen davette, Türk sinemasının duayen isimlerinden Selda Alkor, ünlü yazar Hande Altaylı ve gazeteci Esin Övet’in konuşmalarını, konuklar büyük bir dikkatle dinledi. Düzenlenen davetten elde edilen gelir Türkiye Alzheimer Derneği’ne bağışlandı.
Gürkan KURT
İnternet sitemizde kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak ve tercihlerinizi yönetmek için Çerez Politikası, daha fazla bilgi için Aydınlatma Metni sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Sitemizi kullanarak çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz.